Bitcoin z dnia na dzień mocno odbija, ale byki jeszcze nie mają przewagi

Ostatnie 24 godziny były szalone dla Bitcoina, z benchmarkową kryptowalutą widzącą jeden z najbardziej intensywnych spadków, jakie widziała wczoraj od dłuższego czasu.

Po powolnym spadku, który miał miejsce w ciągu ostatnich kilku dni, BTC w końcu doczekał się kapitulacyjnego tąpnięcia, które sprawiło, że jego cena spadła do poziomu prawie 28 000 USD.
W tym momencie wielu inwestorów zaczęło sprzedawać w panice, ponieważ finansowanie krótkich pozycji gwałtownie wzrosło, a likwidacja długich pozycji zaczęła się piętrzyć.
To jednak oznaczało dno, ponieważ od tego czasu BTC odnotował ogromne odbicie od tych najniższych poziomów
Jeden z analityków zauważa, że nadal istnieje kluczowy poziom, który musi zostać mocno przełamany powyżej, zanim BTC będzie mógł zobaczyć kontynuację trendu wzrostowego

Bitcoin i cały rynek kryptowalutowy znalazły się w ciągu ostatnich kilku dni w ogniu dzikiej zmienności.

Na szczęście dla byków, nocne odbicie BTC wydaje się być odbiciem w kształcie litery „v“, które według wielu analityków jest potrzebne, aby kryptowaluta uformowała długoterminowe dno.

Zakładając, że to odbicie będzie trwało dalej, mogłoby to potwierdzić odwrócenie makro i pomóc w doprowadzeniu do znacznie dalszych wzrostów. Jest jednak jeden poziom, który najpierw musi zostać mocno przerzucony na wsparcie.
Bitcoin wykazuje oznaki siły po nocnym odbiciu

Wczorajsze masowe cofnięcie było dość intensywne i w tym czasie wydawało się, że może oznaczać makro odwrócenie trendu wzrostowego Bitcoina.

Jednakże, Bitcoin odbił się od tego czasu, obecnie notując wzrost o 5% przy obecnej cenie 32 270 USD – co oznacza godny uwagi skok od minimów wynoszących prawie 28 000 USD.

To, w jakim kierunku rynek będzie zmierzał w średnim terminie, powinno w dużej mierze zależeć od tego, czy byki będą w stanie utrzymać ten impet i kontynuować drukowanie podręcznikowego wzoru odreagowania w kształcie litery „v“.

BTC jeszcze nie wyszedł z lasu – oto dlaczego

Bitcoin wciąż ma kluczowy poziom, który musi się przebić powyżej i przekuć na wsparcie, zanim w pełni wyjdzie z lasu.

Jeden z analityków mówił o tym w niedawnym tweecie, wyjaśniając, że pierwszy „punkt kontrolny“, który uważnie obserwuje to 34 900 USD.

„POC na 34900 jest pierwszym obszarem zainteresowania w tej chwili. Potem będziemy dokonywać ponownej oceny“.

Nadchodzące kilka dni powinno zaoferować wgląd w długotrwałość i znaczenie nocnego odbicia lub to, czy po nim nastąpi kontynuacja spadków.